Segrare genom åren

Mölndals ungdomscup är världens äldsta innebandycup med roliga och spännande finaler

Världens äldsta innebandycup med roliga och spännande finaler

2018

2018

F02 A-Final  IK Stanstad  / B-Final  Linköpings IBK F23
F04 A-Final  Lindås Waves  / B-Final  IK Sirius IBK Blå
F05 A-Final  Varla IBK

P01 A-Final  IBF Backadalen ”JAS”  / B-Final  FBC Lerum FBC Lerum P01
P02 A-Final  Partille IBS  / B-Final  STC Kungälv IBK
P03 A-Final  FBC Draci Ricany  / B-Final  Partille IBS Svart
P04 A-Final  TUNET IBK  / B-Final  Oxie SK
P05 A-Final  Partille Wizards P05  / B-Final  Lag1 AJER IBK Svart

2017

2017

Flickor-00/01 A-Final Skoghalls IBK
Flickor-02 A-Final Pixbo Wallenstam IBF
Flickor-03 A-Final Pixbo Wallenstam IBF
Flickor-04 A-Final Pixbo Wallenstam IBF

Pojkar-99/00 A-Final Partille IBS
Pojkar-01 A-Final Lindås IBK Vit
Pojkar-02 A-Final Frölunda IBK
Pojkar-03 A-Final IBF Göteborg Svart
Pojkar-04 A-Final Partille IBS

2016

2016

Flickor-98/99/00 A-Final Nykvarns IF
Flickor-98/99/00 B-Final Vendelsö IK
Flickor-01/02 A-Final Huddinge IK
Flickor-01/02 B-Final Sunne IBK
Flickor-03 A-Final Pixbo Wallenstam IBF
Flickor-03 B-Final Landvetter IBK
Pojkar-98 A-Final Lindome IBK
Pojkar-99 A-Final Lindome IBK
Pojkar-00/01 A-Final Malmhaug IBK
Pojkar-00/01 B-Final FBC Lerum Röd
Pojkar-02 A-Final Åkersberga IBF
Pojkar-02 B-Final Bergums IF Blå
Pojkar-03 A-Final Kärra IBK
Pojkar-03 B-Final Mölndals IBF

2015

2015

Flickor-98/99/00 A-Final IBK Lockerud F99
Flickor-98/99/00 B-Final Hässelby SK
Flickor-01 A-Final Stenungsunds IBK 89:ers F01
Flickor-01 B-Final Surte IS IBK
Flickor-02 Final FBC Lerum
Pojkar-98/99 A-Final Linköping FBC
Pojkar-98/99 B-Final Lindome IBK P99
Pojkar-00 A-Final Sportlife Kungälv IBK
Pojkar-00 B-Final Partille IB Svart
Pojkar-01 A-Final Lindås IBK
Pojkar-01 B-Final Lindome IBK
Pojkar-02 A-Final Linköpings IBK Vit
Pojkar-02 B-Final Åmåls IBK P02/03

2014

Flickor-98 A-Final Pixbo Wallenstam IBF
Flickor-98 B-Final Mölndals IBF
Flickor-00 A-Final Pixbo Wallenstam IBF
Flickor-00 B-Final BK Vålberg
Pojkar-98 A-Final Lindås IBK
Pojkar-98 B-Final Kärra IBK
Pojkar-99 B-Final Tenhults IF
Pojkar-99 A-Final FBC Lerum
Pojkar-00 A-Final Herrestads AIF
Pojkar-00 B-Final Mölndals IBF Vit
Pojkar-01 A-Final Lindome IBK Lila
Pojkar-01 B-Final Partille IBS Svart

2013

Flickor-98/99 A-Final Lindome IBK
Flickor-98/99 B-Final Partille IBS
Flickor-00/01 A-Final Pixbo Wallenstam IBK
Flickor-00/01 B-Final IK Zenith
Pojkar-96/97 A-Final IF Marin Väst
Pojkar-96/97 B-Final IBF Älvstranden
Pojkar-98 A-Final Lindås IBK
Pojkar-98 B-Final IBK Göteborg
Pojkar-99 A-Final Karlstad IBF
Pojkar-99 B-Final IK Zenith Vit
Pojkar-00 A-Final FBC Lerum P00
Pojkar-00 B-Final Lindome IBK

2012

Flickor-96/97 Lindås IBK
Flickor-98/99 Eken IBK
Pojkar-96 A-Final Grimsta AIK
Pojkar-96 B-Final Lindome IBK
Pojkar-97 A-Final Rydboholms SK
Pojkar-97 B-Final IF Marin Väst
Pojkar-98 A-Final Marstrands IBK
Pojkar-98 B-Final Frölunda IBK Röd
Pojkar-99 A-Final Stenungsund IBK
Pojkar-99 B-Final FBC Engelholm

2011

P16 Stenungsunds IBK
P15 Öckerö IBK
P14 IF Marin Väst F14 Bua IF
P13 Lindome IBK
P12 Mölndals IBF F12 Lindås IBK

2010

P15 Eken IBK
P14 Onyx F14 Lindås Waves
P13 Pixbo Wallenstam F12 Partille
P12 Frölunda IBK

2009

P16 Mölndals IBF F14 Lindås IBK
P15 Eken IBK F12 Pixbo Wallenstam
P14 Träslövsläge IF
P13 Lindome IBK
P12 Pixbo Wallenstam

2008

P15 Eken IBK
P14 KFUM Linköping
P13 Mölndals IBF F13 Ale IBF
P12 Varla IBK

2007

P16 IBF Älvstranden
P14 Eken IBK F14 Lindome IBK
P12 Frosta IBF F12 Lindome IBK

2006

P16 Lindås IBK F16 Lindome IBK
P14 Lindås IBK F14 Karlstad IBF
P12 Skoghalls IBK F12 Lindås IBK

2005

P16 IBK Pantern F16 Robertshöjd BK
P14 Lindome IBK
P12 Björkekärrs IK

2004

HJ 18 Mölndals IBF F16 Karlstad IBF
P14 Lindås IBK
P12 Varla IBK

2003

P86 Mölndals IBF
P88 Pixbo IBK

2002

A-jun Herr IBK Lidköping Jun Dam IBF Älvstranden
B-jun Herr Karlstad IBF F87 Robertshöjd BK
P85 Järfälla IBK
P87 Mölndals IBF
P89 Pixbo IBK
P91 Mölndals IBF

2001

A-jun Herr Robertshöjd BK Jun Dam Robertshöjd BK
B-jun Herr Pixbo IBK F84 Kungälvs IBK
P84 NB-87 F86 IK Stanstad
P86 Robertshöjd BK
P88 Pixbo IBK
P90 Lindås IBK

2000

A-jun Herr Mölndals IBF Jun Dam IBF Älvstranden
B-jun Herr Pixbo IBK F83 Robertshöjd BK
P83 IBK Alingsås F85 Munka-Ljungby
P85 Munka-Ljungby
P87 SSK Future
P89 Pixbo IBK

1999

A-jun Herr Västervång -84 SK Jun Dam Frölunda IBK
B-jun Herr Röke IBK F82 Husqvarna IK
P82 Karhu IF
P84 IFK Kumla
P86 Partille IB

1998

A-jun Herr Västervång -84 SK Jun Dam Partille IB
B-jun Herr Mölndals IBF F82 Limhamns IF
P82 Partille IB
P84 Alingsås IBK
P86 Limhamns IF

1997

A-jun Herr NB-87 Jun Dam Partille IB
B-jun Herr Pixbo IBK F81 Partille IB
P81 Mölndals IBF
P83 Robertshöjd BK

1996

A-jun Herr Pixbo IBK Jun Dam NB-87
B-jun Herr Pixbo IBK
P80 Mölndals IBF

1995

A-jun Herr Jönköping IK Jun Dam Mölndals IBF
B-jun Herr Pixbo IBK
P79 NB-87

1994

A-jun Herr Pixbo IBK Jun Dam Robertshöjd BK
B-jun Herr Robertshöjd BK

1993

A-jun Herr NB-87 Jun Dam Robertshöjd BK
B-jun Herr GS-86

1992

Jun Herr Balrog IK Pojkar Balrog IK

1991

Jun Herr NB-87 Pojkar Hammarö IBK

1990

Jun Herr Balrog IK Pojkar Mölndals IBK

1989

Jun Herr Balrog IK Pojkar Pixbo IBK