Mediagalleri

MUC 2018

På denna sida hittar du länkar till foton och livesändningar från MUC 2018.

Hälsningar från
Mediagruppen

Fredag 20 April
20 APRIL 18.00 P06 B Pixbo Wallenstam IBK – Hultsberg/Björkås IBF Foto
20 APRIL 18.00 F07 A Mölndals IBF – Pixbo Wallenstam IBF Röd Foto
20 APRIL 18.00 F06 A Öckerö IBK Blå – IBK Alingsås Foto
20 APRIL 18.00 P05 B Mölndals IBF – Särö Seahawks 1 Foto
20 APRIL 18.00 P06 C Warberg IBF Svart – FBC Vinga Mariners Lag 1, Blå Foto
20 APRIL 18.00 P06 C Mölndals IBF – Särö Seahawks Lag 1 Foto

20 APRIL 18.45 P03 B Lindome IBK – Pixbo Wallenstam IBF Foto
20 APRIL 18.45 F07 A FBC Vinga F07-08 – Utbynäs SK Foto
20 APRIL 18.45 F06 A Lindome IBK Grön – Wårgårda IBK Foto
20 APRIL 18:45 P05 B IBK Bergum – IK Zenith Foto
20 APRIL 18.45 F04 A Lindås Waves F04 – Öckerö IBK Blå Foto
20 APRIL 18.45 P05 A Onsala IBK Lag 1 – Frölunda IBK  Foto

20 APRIL 19.30 F02 B FBC Lerum – IBF Backadalen Foto
20 APRIL 19.30 P06 B Sandö IBK – FBC Lerum Röd Foto
20 APRIL 19.30 P01 A FBC Lerum P01 – Pixbo Wallenstam IBF Foto
20 APRIL 19.30 F06 A IBK Alingsås – Eken IBK Gul Foto
20 APRIL 19.30 F04 B IBF Backadalen – Värnamo IK Lag vit Foto
20 APRIL 19.30 P05 A FC Helsingborg Blå – IBF Göteborg Vit Foto
20 APRIL 19.30 F04 A FBC Engelholm F03-04 – Østensjø/Dverg IBK Svart Foto

20 APRIL 20.15 P06 B Oxie SK – Pixbo Wallenstam IBK P06 Foto
20 APRIL 20.15 F02 B FBC Engelholm – Linköpings IBK Foto
20 APRIL 20.15 P01 A FBC Draci Ricany – IBF Backadalen ”JAS” Foto
20 APRIL 20.15 P02 B Fröslövs IF – Fredrikshavn BlackHawks Foto
20 APRIL 20.15 P03 A IBF Göteborg Vit – Skoghalls IBK Blå  Foto
20 APRIL 20.15 P03 A Bjärred – IK Zenith Foto

20 APRIL 21.00 P03 B Tenhults IF – Lindome IBK Foto
20 APRIL 21.00 F02 A Floda IBK Göteborg – FBC Lerum Foto
20 APRIL 21.00 P02 B Mölndal IBF – FBC Lerum Foto

20 APRIL 21.45 P03 B FBC Draci Ricany – Pixbo Wallenstam IBF Foto
20 APRIL 21.45 F02 A Lindome IBK – IBK Lockerud F03 Foto
20 APRIL 21.45 P02 A Lindås Waves – Skövde IBF P15 Foto

Lördag 21 April
21 APRIL 09.30 F05 A Varla IBK – IBK Bergum Rosa Foto
21 APRIL 09.30 P06 B Hultsber/Björkås IBF Vit – Oxie SK Foto

21 APRIL 10.15 P02 A Lindås Waves – FBC Lerum Foto
21 APRIL 10.15 F05 A Landvetter Wings – Grums Innebandy Foto

21 APRIL 11.00 F04 B Värnamo IK Lag Vit – FBI Tullinge Foto
21 APRIL 11.00 P05 C Lindås Waves – Myggenäs IBK Foto
21 APRIL 11.00 F02 C Särö Seahawks IBK – IK Stanstad Foto

21 APRIL 11.45 P05 C Kärra IBK – Tofta GIF Foto
21 APRIL 11.45 F02 C Lindås Waves – Wårgårda IBK Foto
21 APRIL 11.45 F04 B IK Sirius IBK Blå – IBF Backadalen Foto

21 APRIL 12.30 P07 A IBK Bergum – Lindome IBK Foto 
21 APRIL 12.30 P07 B Särö Seahawks IBK Svart – Mölndals IBF Foto
21 APRIL 12.30 P05 E FC Helsingborg – Öckerö IBK Foto
21 APRIL 12.30 P01 B Skövde IBF – AJER IBK Foto
21 APRIL 12.30 F05 A Varla IBK – Eken IBK Lila Foto

21 APRIL 13.15 P05 E FBC Lerum – GS86 AIF Foto
21 APRIL 13.15 P01 B Elverum Innebandy lag 1 – Lindås Waves Foto
21 APRIL 13.15 P07 A Landvetter Wings Blå – IBK Lund Sandby Foto

21 APRIL 14.00 P03 C Partille IBS Svart – IBF Göteborg Svart Foto
21 APRIL 14.00 P04 C Åstorp Kvidinge IBS – TUNET IBK Foto
21 APRIL 14.00 F02 D Kustens IF – Pixbo Wallenstam IBF F03 Foto

21 APRIL 14.45 P03 C FBC Vinga P03 – Skoghalls IBK Röd Foto
21 APRIL 14.45 P04 C Lindome IBK – Lindås Foto
21 APRIL 14.45 F02 D Partille IBS – Ajer IBK Foto

21 APRIL 15.30 F04 C IK Sirius IBK Svart – Bua Seagulls Innebandy Foto
21 APRIL 15.30 P05 D AJER IBK Svart – Lindome IBK Grön Foto

21 APRIL 16.15 F04 C Østensjø/Dverg IBK Hvitt – Åstorp/Kvidinge IBS Foto
21 APRIL 16.15 P05 D Partille Wizards Lag1 – FBC Draci Ricany Foto
21 APRIL 16.15 P01 A Pixbo Wallenstam IBF – FBC Draci Ricany Live Foto
21 APRIL 16.15 P07 A Frölunda IBK – Eken IBK Foto

21 APRIL 17.00 F02 B 1/4 Floda IBK Göteborg – IBF Backadalen Foto
21 APRIL 17.00 F02 A 1/4 FBC Lerum – FBC Engelholm Live
21 APRIL 17.00 P06 A Hultsberg/Björkås IBF Svart – Skillingaryds IK Lag 1 Blå Foto

21 APRIL 17.45 F02 A – 1/4 FBC Lerum F03 – Lindome IBK Live
21 APRIL 17.45 P06 A FBC Vinga Mariners Lag 2 orange – Guldhedens IK Foto

21 APRIL 18.30 P02 C STC Kungälv IBK – Tenhults IF Svart Foto
21 APRIL 18.30 P04 B Partille IBS – Oxie SK Live Foto
21 APRIL 18.30 P06 A Skillingaryds IK Lag 1 Blå – MarstrandsIBK Röd Foto

21 APRIL 19.15 P02 C Østensjø/Dverg Innebandy – IBK Lund Foto
21 APRIL 19.15 P04 B Vendelsö IK Vipers – Mölndals IBF Live Foto
21 APRIL 19.15 P06 A IBK Bergum Lag 1 Rosa – IK Zenith Foto

21 APRIL 20.00 P04 A Eken IBK – IBK Lund Live Foto

21 APRIL 20.45 P04 A IBK Husar – Pixbo Wallenstam IBF Live Foto

21 APRIL 21.30 P03 B Tenhults IF – FBC Draci Ricany Live 

Söndag 22 April

22 APRIL 08.00 P01 A  1/2 IBF Backadalen – AJER IBK Svart Live

22 APRIL 08.30 P06 A Guldhedens IK – FBC Lerum Svart Foto
22 APRIL 08.30 F07 B Lindome IBK Grön – IBK Bergum Rosa Foto

22 APRIL 09.00 F05 A-FINAL Landvetter Wings – Varla IBK Live Foto+lagfoto

22 APRIL 09.15 P06 A IK Zenith – Onsala BK Rosa Foto
22 APRIL 09.15 F07 B Onsala Innebandy 1 – Pixbo Wallenstam IBF Blå Foto
22 APRIL 09.15 P07 Eken IBK – Sära Seahawks IBK Foto

22 APRIL 09.40 P03 1/4 Pixbo Wallenstam IBK – Lindome IBK Foto
22 APRIL 09.40 F05 B Ss grp 1 Eken IBK Lila – IBK Bergum Rosa Foto

22 APRIL 10.00 P07 Pixbo Wallenstam IBK – Landvetter Wings Foto
22 APRIL 10.00 F07 B IBK Bergum Rosa – IBK Alingsås Foto

22 APRIL 10.10 F02 A-FINAL Lindome IBK – IK Stanstad Live Foto+lagfoto

22 APRIL 10.30 F04 B-FINAL IK Sirius IBK – Bua Seagulls Innebandy Foto Lagfoto

22 APRIL 10.45 P07 Kärra IBK Svart – IBK Bergum Foto

22 APRIL 11.20 P01 A-FINAL IBF Backadalen – Pixbo Wallenstam IBF Live Foto+lagfoto
22 APRIL 11.20 F02 B-FINAL Linköping IBK F23 – Särö Seahawks Foto+lagfoto
22 APRIL 11.20 F05 – B – Ss grp 1 IBK Bergum Rosa – Grums Innebandy Foto+lagfoto

22 APRIL 13.00 F04 A-FINAL Lindås Waves F04 – FBI Tullinge Live Foto+lagfoto

22 APRIL 13.50 P04 B-semi Oxie SK – Åstorp Kvidinge IBK Foto
22 APRIL 13.50 F05 B Ss grp 1 – Grums Innebandy – Eken IBK Lila Foto+lagfoto

22 APRIL 14.10 P02 A-FINAL Partille IBS – IBK Lund Live Foto

22 APRIL 14.30 P07 Pixbo Wallenstam IBF – Landvetter Wings Foto

22 APRIL 14.40 P01 B-FINALFBC Lerum – FBC Draci Ricany Foto Lagfoto
22 APRIL 14.40 P02 B Final Förslövs IF – STC Kungälv IBK Foto+lagfoto

22 APRIL 15.20 P03 A-FINAL Pixbo Wallenstam IBF – FBC Draci Ricany Live Foto

22 APRIL 15.15 P07 Särö Seahwaks IBK – Pixbo Wallenstam IBK Foto

22 APRIL 15.30 P05 B-FINAL AJER IBK Svart – IBK Bergum Foto Lagfoto
22 APRIL 15.30 P03 B-FINAL Tenhults IF – Partille IBS Svart Foto+lagfoto

22 APRIL 16.00 P07 Särö Seahawks – Kärra IBK Foto

22 APRIL 16.20 P04 B-FINAL Oxie SK – Vendelsö IK Vipers Foto+lagfoto

22 APRIL 16.30 P05 A-FINAL Kärra IBK – Partille Wizards P05 Lag1 Live Foto

22 APRIL 17.40 P04 A-FINAL Tunet IBK – Lindås Live Foto